Misa na Gospu od anđela

Četvrtak, 4. 8. 2005.

Imotski_Gospa_andjela2005.

U 18.30 djevojke odjevene u narodnu nošnju ponijele su sliku Majke Božje od crkve prema tvrđavi ponad Imotskoga – Topani – praćene s oko dvije tisuće pobožnih vjernika. Na oltaru, pripravljenom pred spomenikom zahvalnosti žrtvama rata, biskupa Bogovića je pozdravio župnik i dekan imotski fra Ante Bilokapić i gvardijan imotskog samostana fra Pavao Vučković. Na misi je pjevao župni zbor vođen sigurnom rukom s. Sofije.

U svojoj propovijedi biskup se posebno osvrnuo na načela duhovne obnove hrvatskog naroda: zahvalnost, dobrohotnost i ustrajnost. Zahvalio je Imoćanima koji su među prvima krenuli s bagerima na raščišćavanje terena za gradnju Crkve hrvatskih mučenika na Udbini. Također je očitovao i svoje oduševljenje mjestom na kojem se slavila misa: «Cijela kotlina je crkva, a ovo brdo oltar!» Po završetku mise lik Majke Božje je izložen štovanju vjernika u kapelici na tvrđavi. Poslije slavlja u samostanu je pripravljena svečarska večera.

Draženko Tomić