Misa uz Dan policije i blagdan sv. Mihovila

Četvrtak, 27. 9. 2007.

Misi je prethodio susret predstavnika Policijske uprave, roditelja i članova užih obitelji poginulih policajaca, a iza mise komemoracija je nastavljena na groblju sv. Marije Magdalene gdje su položeni vijenci i zapaljene svijeće podno zajedničkog križa. uz svečani postroj policije vijence je najprije položilo izaslanstvo PU Ličko-senjske predvođeno načelnikom Jurkovićem. Poginulima su se zatim poklonili potpredsjendik Hrvatskog sabora dr. Darko Milinović, župan ličko-senjski Milan Jurković, njegov zamjenik Dražen Peranić i gradonačelnik Gospića Milan Kolić. slijedila su brojna druga izaslanstva, a riječi molitve podno križa izgovorio je gospićki župnik vlč. Antun Luketić.

Predstavnici PU Ličko-senjske posjetili su jučer grobove svih 36 poginulih policajaca na području čitave Ličko-senjske županije. Komemoracija će se sutra održati u Nacionalnom parku "Plitvička jezera" najviši policijski dužnosnici i predstavnici lokalne vlasti položit će vijence na mjestu gdje je na "Krvavi Uskrs 1991." pala prva hrvatska žrtva, policajac Josip Jović. Sveta misa će potom biti služena u koreničkoj crkvi sv. Juraja, a predvotit će je vlč. Stjepan Zeba.

Marin Smolčić