Misa za nemoćne i bolesne u Oštarijama

Utorak, 21. 8. 2007.

Unutar zidova nekada velebne Oštarske katedrale, poharanu u mnogim turskim pljačkaškim pohodima, okupilo se sinoć više stotina hodočasnika iz Oštarija, Ogulina i okolnih župa na misi koju je u suslavlju s upraviteljem svetišta te župnikom Oštarija i Cerovnika o. Miljenkom Sušcem predslavio župni vikar iz Ogulina Petar šporčić. U svom obraćanju poručio je vjernicima treće životne dobi kao i bolesnima i nemoćnima da svoju žrtvu, starost, bol i patnje prikažu kao žrtvu Bogu za spas svojih obitelji, bližnjih kao i samih sebe. Nakon mise koja je bila zadnja službena za dosadašnjeg župnika Oštarija tople riječi rastanka i zahvalu za njegov dosadašnji rad uputio je član župnog pastoralnog vijeća Josip Božičević kao i načelnik općine Josipdol Zlatko Mihaljević. On je o. Miljenku uručio poklone, fotografiju oštarske crkve i Modruški zbornik. U čast o. Miljenka na kraju mise koncert je održao KUD Gradina iz Modruša. Otac Miljenko, inače iz redovničke zajednice Monfortanaca odlazi na službu u Zagreb odakle vjerojatno opet u Italiju gdje će koristi kod formacije svećenika a gdje je jedno vrijeme bio jedan od upravitelja svetišta u Lorettu.