MODRUŠ: Novi broj godišnjaka

Petak, 28. 5. 2010.

Na naslovnici dominira detalj arheoloških istraživanja na lokalitetu brda Viničice, a na ostalim fotografijama može se uz ostale vidjeti biskup Bogović na Modrušu i prošlogodišnja proslava Presvetog Trojstva. Župnik dr. Željko Blagus autor je uvodnika i kronike župe protekle pastoralne godine. Slijede tekstovi o potrebi čuvanja običaja lokalnog kraja Andree Radojčić kao i Damira Belančića o ženama i njihovoj snazi. Damir Tepše piše o vrilima Gacke a Ruža Brajdić o slasticama naših baka. Josip Šibarić i Milka Ujednica na izvornoj lokalnoj čakavštini tounjskog kraja prilažu nekoliko svojih pjesama. Joso Žanić prezentira nogometni klub Josipdol a Josip Mihaljević o udruzi za zaštitu okoliša «Opstanak» iz Josipdola. Na kraju Josip Trdić predstavlja aktivnosti Katedre čakavskog sabora Modruše kao i terenske radove na Modrušu. Uz prilog područne osniovne škole i učiteljice Tatjane Dragić bilježi se oproštaj s Milanom Salopekom Bičanićem i Vladom Perkovićem, a pozornost privlače fotografije iz starih modruških albuma.