Odbor na Udbini

Četvrtak, 5. 5. 2005.

članovi Odbora za blagoslov gradilišta i polaganje kamena temeljca za Crkvu HM okupili su se zajedno s biskupom Milom Bogovićem na Udbini. Tamo su se na licu mjesta upoznali sa situacijom i definiranjem trase križnog puta od Crkve sv. Marka Groba na mjestu Krbavske bitke pa do mjesta gradnje buduće crkve na Udbini, kao i položajem oltara kod proslave. Zatim su u Gospiću u biskupskom ordinarijatu dogovorili sve detalje oko svečane euharistije. Osim predsjednika Odbora gen.vikara mons. Tomislava Šporčića za liturgiju će brigu voditi vlč. Antun Luketić, za ekonomsko-tehnički vid vlč. Nikola Turklaj i za medijsko-propagandni vid Zvonko Ranogajec. Zasjedanje Odbora za proslavu polaganja kamena temeljca CHM.U poslove oko samog misnog slavlja uključiti će se članovi Biskupijskog pastoralnog vijeća a kod molitve vjernika zadovoljiti će se elementi euharistije, blagoslova gradilišta i polaganja kamena temeljca. Kod prinosa darova uključiti će se predstavnici metropolija s poklonima vezanima za mučenike. Misno slavlje pratiti će mješoviti zbor sastavljen od većine zborova iz biskupije pod ravnanjem Ivana Prpića iz Senja a autor križnog puta kao i  samo za ovu priliku komponirane skladbe "Iz svete zemlje"je fra Vice Blekić dok će ju uglazbiti akademski glazbenik Josip Magdić.

Tekst i snimka (detalj sa susreta članova odbora za proslavu) Zvonko Ranogajec