Odrješenje na spomeniku žrtvama iz jame Podi

Ponedjeljak, 17. 4. 2006.

Ove godine nad sasvim dovršenom grobnicom odrješenje je za pokojne molio gospićko-senjski biskup mons. dr. Mile Bogović i to nakon misnog slavlja. U propovijedi je naglasio da niti jedno mučeništvo nije uzaludno ako se poveže s Kristovim mučeništvom, a sve one koji su mučki ubijeni povezuje projekt Crkve hrvatskih mučenika na Udbini.

Sumisilo je 29 svećenika iz Splitske nadbiskupije i Mostarsko-duvanjske biskupije, a bilo je i oko 500 vjernika. Dobra organizacija može se zahvaliti župniku don Lovri Žuljeviću koji je zahvalio svima onima koji su omogućili podizanje toga spomenika i preporučio se za pomoć u njegovoj isplati. Podsjetio je da iako su među ubijenima neki u jamu još živi bačeni, ipak valja u molitvu uključiti kako nevine žrtve tako i njihove mučitelje.

Draženko Tomić