OGULIN: Skupština Ode prijateljstvu

Ponedjeljak, 18. 1. 2010.

Izvješće o radu Ode prijateljstvu u 2009. godini podnio je njen predsjednik prof. Hrvoje Magdić. Istaknuo je aktivnosti tijekom cijele godine. U siječnju su članovi udruge imali duhovnu obnovu u Taboru, a u veljači su u župnoj crkvi sv. Križa povodom Dana života organizirali humanitarni koncert kantautora Luke Balvana. Tijekom proljeća obavljen je natječaj i odabir skladbi za Tonkafest, koji je uspješno održan u svibnju. U listopadu je održan humanitarni koncert najuspješnije hrvatske klape zadnjih godina Cambi kao i nekoliko koncerata domaćih rock sastava a u prosincu Oda prijateljstvu je i ove godine sudjelovala u Adventu u Ogulinu. Predsjednik Ode prijateljstvu Hrvoje Magdić zahvalio je na kraju Bogu, gradu Ogulinu, sestrama milosrdnicima, Učeničkom domu i svojim članovima na pomoći i potpori u radu. Protekle godine ukupno je prikupljeno preko 64 tisuće kuna koje su uručene za 7 obitelji u potrebi radi bolesnih članova. U tri godine postojanja udruga je ukupno sakupila i dala bolesnima 175 tisuća kuna.
Izvješće o radu prihvaćeno kao i usvojen plan rada za 2010. godinu. To je hodočašće u Poljsku, priprema za četvrti Tonkafest kao i humanitarni koncerti.