Osnovano Dobrotvorno podupirajuće društvo „Bl. Ivan Pavao II. Oštarije“

Subota, 14. 1. 2012.

Zatim je slijedila osnivačka skupština drugog u župi dobrotvornog podupirajućeg društva „Bl. Ivan Pavao II Oštarije“ koje nastavlja djelovanje dva prethodna društva, DPD Sv. Antun iz 1931. i Sv. Katarine iz 1936. godine. Usvojeni su grb i zastava društva kao i statut u kome stoji da će članovi njegovati i čuvati tradiciju i vjersko nasljeđe oštarskog kraja, dobrotvornost, humanizam, kulturu i vjeru, kao i pomaganje članovima i župljanima u nevolji. Za predsjednika je izabran Bartol Tunjić, a članove upravnog odbora Josip Božičević, Irena i Ivan Juričić, Ivica Draginić, Gordana Stošić i Draško Bertović. Za predsjednika Nadzornog odbora imenovan je Stjepan Juričić i članove Milan Vukelić i Mariana Božičević, dok je predsjednik Suda časti Ivan Mihaljević Barak uz članove Katicu Tunjić i Katarinu Neralić.
Uspješan rad društvu poželjeli su predstavnici ostalih društava iz Ogulina i Skradnika, predstavnik zavičajnog društva iz Bresta Mrežničkog kao i načelnik općine Josipdol Zlatko Mihaljević.