OŠTARIJE: Bezgrešno začeće BDM

Utorak, 8. 12. 2009.

Fra Marijan Jelušuć je govoreći o svetom vremenu Došašća pojasnio da se Crkva blagdanom Bezgrešnog začeća BDM upućuje prema onoj koja je začela spasitelja i postala kasnije majka svih nas. Dar Isusovog rođenja mogao se zbiti samo u bezgrešnoj duši Marijinoj. Iako ista svima fizički, Marija je bez prvotnog istočnog grijeha i takvoj joj Bog šalje poslanika anđela da treba postati majkom spasitelja što je ona ponizna srca prihvatila. Na tom neprocjenjivom daru i danas joj zahvaljujemo, te je postala neiscrpno vrelo naši zagovora. Kao najizvrsniji izdanak Crkve, Bog ju je počastio nebom. Poput Marije odgovorimo na božji, poziv, zaključio je propovjednik. Na misi su u bratovštinu sv. škapulara nakon što je župnik Podgorelec blagoslovio škapulare primljene nove članice koje su time uvedene u zajedništvo karmelske noseći škapular kao znak posebne Marijine zaštite.