Petrovo u Ogulinu

Nedelja, 2. 7. 2006.

Petrova u ogulinskom Sv. Petru 2006.

Pred dvije tisuće godina Isus je svoje suvremenike i učenike zbunio pitanjem «Tko sam ja». Jedini koji je shvatio da je riječ o sinu Božjemu bio je sv. Petar zbog čega je od Isusa dobio zadaću zemaljskog gazde i glavara Crkve, poručio je na početku vlč. Kaćunko te ukazao na mučeničku smrt sv. Petar 10 godina kasnije za progona kršćana u vremenu cara Nerona. I danas ima raznih Heroda i Nerona koji i u najrazvijenijim demokracijama kontroliraju ljude putem medija a kojima su kršćani i danas smetnja. Danas se na Crkvu u Hrvatskoj radi veliki medijski atak a najviše je na udaru heroj biskup Mile vezano za misu na Golom otoku. Poput modernih Nerona mediji putem moralnih nakaza, emisija tipa Zlikavci, Big brother i Mijenjam ženu žele protjerati iz čovjeka Isusa Krista. Mediji su postali javna giljotina a tv svojevrsna zločinačka organizacija u progonu Crkve. Ipak, nemamo se čega bojati jer smo sigurni uz Isusa Krista a prihvaćanjem kršćanstva Hrvati su ušli u najjaču globalnu organizaciju.
Na kraju su svi uzvanici nazočili u vojarni ručku kojeg su priredili pripadnici Prve Gbr.