Rapski branitelji na misi u Gospiću

Nedelja, 6. 8. 2006.

Nakon polaganja vijenaca na groblju, održana je misa u gospićkoj katedrali Navještenja BDM koju je predvodio vlč. Drago Ljubić dok je propovijedao župnik i dekan gospićki Antun Luketić. On je u svojoj homiliji govorio o zahvalnosti svim braniteljima uoči Dana Domovinske zahvalnosti koji su tijekom Domovinskog rata dali svoje živote za slobodu domovine, kao i svim onima koji su tijekom povijesti ginuli za slobodu slavnu a kojima se na Udbini podiže Crkva hrvatskih mučenika. Posebna zahvala izražena je i braniteljima s Raba koji su branili Hrvatsku u Lici.

Predstavnici Raba poklonili su dekanu Luketiću kolač kojeg su Rabljani pripremili 1177. godine za posjete tadašnjeg pape Rabu kao i monografiju Raba, dok je dekan Luketić predstavnicima Raba poklonio posljednji broj Vile Velebite. Rabljani su izrazili želju za uključenje oko gradnje Crkve hrvatskih mučenika na Udbini.