RIJEKA/GOSPIĆ: Obljetnica smrti riječko-senjskog nadbiskupa Pavlišića

Četvrtak, 10. 12. 2009.

Nadbiskup Devčić je u djelovanju mons. Pavlišića prepoznao dominantne likove došašća, Izaiju, Ivana Krstitelja i Mariju. "Živio je u teškim vremenima i totalitarizmima fašizma, nacizma i komunizma u kojima je za vjernike značajno bilo svjedočanstvo biskupa i svećenika. Navješćivao je pravu vjeru u Boga, dolazio u župe i kuće vjernika te na taj način svjedočio Božju blizinu. Hrabrost i nadu ulijevao je uplašenom narodu u nevolji. Kod mnogih je porušio predrasude o Bogu i Crkvi, a druge je učvrstio u vjeri. Svjedočio je veliku ljubav Božju narodu kojem je pripadao", rekao je u propovijedi nadbiskup Devčić.Mons. Pavlišić preminuo je 9. prosinca 2005. godine u svojoj sobi u sjemeništu "Ivan Pavao II." u Rijeci. Do posljednjih dana svojega života zadržao je mladost duha, uvijek spreman za razgovor. Svojim je radom kao svećenik i biskup ostavio neizbrisiv trag u mjesnoj Crkvi i uvijek bio čvrst oslonac svećenicima i vjernicima.