RIJEKA: Volonteri riječki gimnazijalci u akciji

Ponedjeljak, 7. 12. 2009.

četrdesetak volontera pohodilo je obitelji u Korenici, Udbini, Bužimu, Perušiću, Janjačkoj Kosi, Sincu i Otočcu. Tom, prilikom im je uz kraće druženje uručena pomoć. Uz karitativni temelj akcija je imala i povijesno-duhovnu dimenziju, pa su volonteri Sv. Vinka Paulskog nazočili na Udbini misnom slavlju kojim je proslavljen nebeski patron župe sv. Nikola biskup. Misu je predslavio a kasnije Riječkim humanitarcima održao predavanje kod Crkve hrvatskih mučenika fra Nediljko Knezović, župnik Udbine. U Gospiću im je župnik i dekan Gospićki Antun Luketić predstavio gospićku katedralu Navještenja BDM nakon čega su u procesiji posjetili groblje Sv. Marije Magdalene i grobove nevino ubijenih Gospićana nakon 2. svjetskog rata među kojima i s. Julijane Žarke Ivasić. U Otočcu ih je primio župnik Otočca i generalni vikar Gospićko-senjske biskupije mons. mr. Tomislav šporčić. Akcija je završena povratkom u Rijeku kasnim noćnim satima.