Sakramenti kršćanske inicijacije u župi Sv. Ivana Pavla II.

Ponedjeljak, 22. 7. 2019.

Sakramenti kršćanske inicijacije u župi Sv. Ivana Pavla II.

U nedjelju 21. srpnja u župi sv. Ivana Pavla II. u Donjem Lapcu bilo je vrlo svečano. Pod župnom misom mjesni je župnik vlč. Dino Rupčić podijelio sakramente kršćanske inicijacije mladom katekumenu Marku Filipoviku rođenom u Skopju 1990. godine. Razlog tome leži u činjenici posebne pobožnosti Marka prema sv. Ivanu Pavlu II. Zahvalio je Bogu da je uslišio njegove molbe, kao i molbe njegove bake koja živi u Donjem Lapcu.

Župnik Rupčić je istaknuo da je ovo veliki dan i velika milost za župu, jer je velika čast podijeliti sakramente kršćanske inicijacije čovjeku koji je nadahnut likom i djelom sv. Ivana Pavla II, kojem je osvećena i donjolapačka župa. Župnik je mladom katekumenu u znak sjećanja na ovaj dan darovao repliku oltarne slike Sv. Ivana Pavla II. Mladi katekumen Marko u znak zahvale župi na dobivenim sakramentima je župi darovao obrednik i Red pristupa odraslih u kršćanstvo.

Zvonko Ranogajec