Sastanak Odbora za Udbinu

Petak, 6. 10. 2006.

U ime tehničko-ekonomskog o pripremama samog tijeku proslave na Udbini kao i kasnijih poslova izvješće je podnio ekonom biskupije Nikola Turkalj koji je obavi lavovski dio posla. Te župnik Udbine fra Nediljko Knezović. U ime pododbora za liturgiju iskustva s udbinske proslave prenio je župnik i dekan gospićki Antun Luketić, čije izvješće je s aspekta nastupa zborskog pjevanja upotpunio Ivan Prpić špika. U ime odbora za medije izvješća su podnijeli tajnik biskupa fra Draženko Tomić i Zvonko Ranogajec. Predsjednik Odbora mons. Tomislav šporčić je govorio o iskustvima s trodnevnom pripravom uoči proslave na Udbini.

Biskup Bogović je na kraju ukazao na potrebu detaljnije analize projekta Crkve hrvatskih mučenika s potrebom pronalaženja adekvatnog mjesta za postavljanje bine na budućim slavljima. Za narednu godinu planira se križni put posvetiti 60. obljetnici smrti istarskog svećenika Miroslava Bulešića čime će se u proslavu više uključiti vjernici Porečko-pulske biskupije. Ove godine posebno su se u proslavu na Udbini od hodočasnika drugih biskupija uključili oni iz Zadarske nadbiskupije i šibenske biskupije, zaključio je u svom obraćanju biskup Mile Bogović.