Senj: održana sjednica Senjskog kaptola

Ponedjeljak, 28. 10. 2019.

Senj: održana sjednica Senjskog kaptola

U ponedjeljak 28. listopada 2019. kanonici Senjskog kaptola „Svete Marije“ održali su godišnju sjednicu. Nakon molitve Trećeg časa u katedrali Uznesenja BDM s početkom u 10,30 sati, u župnom domu u Senju biskup mons. Zdenko Križić otvorio je, uvodnim  pozdravom, rad sjednice. Uz biskupa, sudjelovali su kanonici: Mile Čančar, Mile Pecić, Tomislav Šporčić i Richard Pavlić. Prepošt kaptola mons. Mile Čančar predstavio je dnevni red sjednice koji su prisutni prihvatili. Mile Pecić je potom, pročitao zapisnik prošle sjednice. Osvrnuli su se na novi Statut koji je potvrđen u travnju. Nakon toga prešli su na izbor kanonika. Predložena su neka imena za redovite i začasne kanonike. Biskup će potvrditi one koje kanonici smatraju dostojnima. Novi kanonici uvode se u službu posebnim obredom i dobivaju posebnu (kanoničku odjeću).

Sjednica je završena objedom za koji se pobrinuo domaćin preč. dr. Richard Pavlić, župnik sa svojim suradnicima.

s. Robertina Medven