SLUNJ: Presveto trojstvo uz mnoštvo vjernika

Nedelja, 30. 5. 2010.

Župnik je podsjetio vjernike na hrabrost u progostvu, vjernost u velikim kušnjama što ostaje veliki kapital. Nakon mise narod se zadržao ispred crkve. Zasvirale su tambure i začula se pjesma, pjesma koja govori o snazi ovog naroda. U subotu navečer u 18 sati misi uoči Svetkovine Presvetog Trojstva pridružio se velik broj vjernika. Misu je predvodio župnik Mile Pecić. Nakon mise udario je velik pljusak s kojim zrnom tuče. Zemlja je obilno natopljena. Jutro je osvanulo vedro i mirisavo. U 8 sati opet puna crkva naroda. Prvopričesnici s roditeljima dolaze svake nedjelje na jutranju misu. Tako i jutros.Ova draga djeca iduću nedjelju pristupaju Prvoj Pričesti. Drugi dan trodnevnice misu je predvodio vlč. Alojzije Knežević, župnik iz Plitvica.