Susret hrvatske katoličke mladeži

Četvrtak, 4. 5. 2006.

Mladi iz svih hrvatskih biskupija, iz Bosne i Hercegovine, Vojvodine, Hrvatskih katoličkih misija u Njemačkoj i Austriji željeli su se istaknuti u mnoštvu, pa su gradom i na skupu nosili trasparente, majice i kape na kojim čitamo: “Župa sv. Franje Split”, “Mladi hercegovačkih biskupija”, “KšC Petar Barbarić Travnik”, “Nova Gradiška”… Da Pula ima dugu i bogatu povijest, najbolje svjedoče građevine i iskopine: Slavoluk Sergijevaca građen 27.-29. pr. Kr., Forum, Augustov hram i konačno Arena iz I. stoljeća nakon Krista. Po veličini je šesta na svijetu, a poput mnogih drugih bila je poprište smrti u gladijatorskim igrama. Kako je kasnije rekao kardinal Bozanić u homiliji: “Mi smo i danas Crkva koja svjedoči ono kršćanstvo, koje, Kristovom snagom i Njegovim Duhom, borilišta pretvara u pomirilišta, pozornice za ponižavanje ljudi u predivna mjesta zajedništva, nemilosrdna zabavišta u susretišta ljubavi.”

Detalje susreta možeta vidjeti u reportaži s ovog skupa pod Pula: Okupljeni u jedno ime