Susret svećenika Gospićko-senjske biskupije

Ponedjeljak, 19. 2. 2024.

Susret svećenika Gospićko-senjske biskupije

U ponedjeljak 19. veljače u Biskupskom je ordinarijatu u Gospiću održan tradicionalni korizmeni susret svećenika Gospićko-senjske biskupije. Prvi dio programa započeo je u katedrali molitvom Trećega časa te pokorničkim bogoslužjem koje je vodio o. Tiho Radan, župni vikar u Gospiću.

Drugi dio susreta održan je u Biskupskom ordinarijatu. Nakon pozdrava dijacezanskog upravitelja mons. Richarda Pavlića, Vlč. Karlo Špoljarić i Valentina Borovac su kao članovi Odbora za organizaciju SHKM-a u Gospiću, svećenicima detaljnije predstavili organizaciju i sam događaj koji će se održati u svibnju. Predstavili su Priručnik s katehezama kao vid pripreme mladih na SHKM te način prijave mladih na Susret. Prikazali su planirani Biskupijski Križni put, te Priručnik za župne dopisnike. Također, pozvali su župnike na suradnju u organizaciji i dočeku mladih te dane.

Nakon izlaganja, preč. Mišel imao je kratki sastanak sa svećenicima gdje ih je uputio u stvari tehničke naravi te trenutno stanje u Biskupiji.