Svečano u Ogulinu

Petak, 30. 12. 2005.

Sveti Stjepan je u punini shvatio Božju poruku da je svatko najvrijedniji onda kada spašava drugoga pa je zato stavljen odmah do Isusa. To nije shvati Herod kome su ljudi bili suvišni i koji je pokrenuo svojevrstan «akcijski plan» protiv Isusa Krista, jer uvijek ima ljudi koji žele sačuvati sebe preko tijela drugih. Herodovom soju ljudi je najvažnija slava, moć i bogatstvo za koje su spremni žrtvovati ostale. Taj mentalitet je prisutan od Adama do danas zbog čega se stalno treba liječiti od «herodovske bolesti». Na kraju mise biskupov tajnik mr. Draženko Tomić je predstavio kalendar hrvatskih mučenika za vjeru i dom a biskup Bogović je predstavio doplatnu marku za Crkvu hrvatskih mučenika. Zatim je predao zahvalnice za sudionike združenog zbora koji je pratio slavlje na Udbini 9. rujna. Dobili su ga s. Ljubomira Lešić, prof. Slavko Barčić i veliki župni zbor.

Tekst i snimka (detalj s mise na Stjepanju) Zvonko Ranogajec