Svećenička skupština

Utorak, 14. 11. 2006.

Raspravljalo se o projektu izbora, odnosno obnove, župnih pastoralnih vijeća na nivou biskupije (mons. Bogović), pastoralnom programu pod vidom godine duhovnih zvanja (mons. šporčić), kao i konkretnostima rada na pridobivanju mladih za svećenička i redovnička zvanja (vlč. Luketić). Ovogodišnja pastoralna tema je nametnula i razmišljanje o sjemeništu, pa je briga za bogoslove povjerena mons. Tomislavu Rogiću, a za srednjoškolce vlč. Silviju Milinu.

U popodnevnom dijelu sjednice svećenici su saslušali izvješća biskupijskih ureda i ustanova. Posebnu pozornost je pobudio projekt da se na nivou biskupije zainteresirani mladići i djevojke osposobljavaju za sviranje u crkvama za što su brigu preuzeli mladi bračni par Martin i Lucija Vollinger, katedralni orguljaši.