Temeljac 9.rujna

Utorak, 23. 8. 2005.

Misna svečanost će započeti u 11 sati a predvoditi će ju zagrebački kardinal Josip Bozanić uz hrvatske biskupe i svećenike. Kod službe riječi čitanja će čitati predstavnici tri hrvatske metropolije, a za vrijeme blagoslova gradilišta klapa Hrvatske ratne mornarice «Sv. Juraj» će otpjevati psalam «Kamen koji odbaciše graditelji postade kamen zaglavni.» Kod prinosa darova, oni će sadržajem i nazivom biti vezani za mučeništvo na hrvatskim prostorima a za vrijeme skupljanja milostinje združeni zborovi biskupije će otpjevati pjesmu «Od sva se četiri vjetra» koju je za ovu priliku spjevao fra Vice Blekić a uglazbio akademski glazbenik Josip Magdić.

Liturgijski vodič donosi i tekst križnog puta koji će započeti u 9.30 s Krbavskog polja od crkve Sv. Marka groba a kojem se kasnije mogu hodočasnici priključiti na pojedinim postajama kako tko pristigne. Liturgijski vodić donosi i podsjetnik na ideju gradnje Crkve hrvatskih mučenika, sastav odbora i pododbora za njenu gradnju kao i obavijesti darovateljima. Osim toga istovremeno je tiskan i prigodni plakat koji je s liturgijskim vodičem odaslan u sve hrvatske župe.

Zvonko Ranogajec