Trojstvo u Otočcu

Ponedjeljak, 16. 5. 2005.

Narednog dana u petak 20. svibnja misu u 18.30 predvodi i propovijeda mons. dr. Ivan Šporčić, profesor biblijskih znanosti na Teologiji u Rijeci. Na misu su posebno pozvani predstavnici gradskih struktura a nakon mise u župnoj dvorani župnik otočki mons. mr. Tomislav Šporčić organizira prijem. Uz pozdravne riječi na njemu će dr. Ivan Šporčić govoriti o usmjeravateljskim porukama pape Benedikta XVI.

U subotu 21. svibnja nakon večernje mise u 18.30 koju predvodi domaći župnik mons. Tomislav Šporčić održati će se susret ljubitelja biblije kao knjige vjere i kulture. Predstaviti će se knjiga docenta dr. Ivana Šporčića «Božja poruka za današnje vrijeme – promišljanje o bibliji i s biblijom». O knjizi će uz autora govoriti i dr. Milan Šimunović, profesor na Teologiji u Rijeci.

U nedjelju na blagdan Presvetog Trojstva misu u 9 sati predvodi mons. dr. Ivan Šporčić a središnju misu u 11 sati mons. dr. Milan Šimunović. Na misi će nastupiti i crkveni zbor župe sv. Križa iz Ogulina.

Zvonko Ranogajec