U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske

Četvrtak, 19. 8. 2021.

U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske

Naš grad i Katedrala bili su tri dana domaćini mladim hodočasnicima iz Francuske. Radi se o zajednici mladih od 50ak članova pod nazivom „Sveti Lazar“ koji dolaze iz cijele Francuske. Svake godine provode kamp-putovanja u nekoj od zemalja Europske Unije , pa su tako ove godine izabrali Hrvatsku. Hodočašće kroz Hrvatsku započeli su u Karlovcu 8. kolovoza, a završit će ga u Splitu 25. kolovoza. Kako bi se svi okupili, a ujedno i odmorili pred nastavak puta, tri dana su se zadržali u Gospiću. Jedna skupina je spavala u dvorani Caritasa, a druga skupina je spavala u Gradskoj športskoj dvorani. Sva tri dana su u Katedrali prisustvovali svetoj misi koju su služili njihova tri svećenika s kojima zajedno putuju: otac Coeur de Roi, otac Martin i kanonik Chaptal. Na kraju trećega dana, pred početak svete mise, u Katedrali ih je pozdravio preč. Mišel Grgurić prenoseći također pozdrave oca biskupa, ukratko im je predstavio naš grad i biskupiju, zaželivši im sretan put i povratak kućama, te da iz našega grada ponesu lijepe uspomene. O zajednici mladih Sveti Lazar: Ova zajednica usmjerena je na mlade ljude iz svih sfera života u potrazi za avanturama i timskim životom. Osnovani su 2002. nakon osnivanja zajednice Svete Magdalene, a danas broje oko 60 članova, raspoređenih u nekoliko timova, a koji se nalaze u različitim gradovima Francuske. Slogan ove zajednice je: „Ut cognoscant Te“ Iv 17,3 („Da bi te poznali“), koji podvlači misionarski ideal grupe, a to je učiniti Gospodina poznatim i ljubljenim. Zajednica je otvorena za sve i omogućuje svakome tko se pridruži da otkrije ili produbi katoličku vjeru. Svoju duhovnost, a osobito svetu misu, temelje na tradicionalnoj liturgiji, još uvijek poznatoj pod imenom Tridentinski obred, ili izvanredni oblik rimskog obreda. Upravo ovaj apostolat koji provode smatraju odgovorom na poticaj svetog pape Ivana Pavla II.: “Vi mladi ljudi prvi ste apostoli svijeta mladih, danas mučeni tolikim izazovima i prijetnjama! Ne možete ostati šutljivi i ravnodušni!“

 

Nikola Perišić

Galerija fotografija

U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
U Gospiću boravili mladi katolici iz Francuske
 
  Vijesti - Sve