U susret Danu hrvatskih mučenika

Nedelja, 27. 8. 2006.

Nakon što je ishodovana građevinska dozvola započeli su poslovi oko zemljanih radova i postavljanja temelja buduće Crkve hrvatskih mučenika na Udbini, upoznao je na početku biskupijske vijećnike vlč. Turkalj. Govorio je i o potrebi plaćanja komunalne naknade općini Udbini u iznosu preko 350 tisuća kuna oko čega se dosta zadnjih dana špekuliralo u javnosti. Biskupija će sve svoje zakonske obveze realizirati, istaknuo je ekonom Turkalj. U nastavku su podijeljeni poslovi neophodni za organizaciju zahtjevne proslave Dana hrvatskih mučenika koja će se održati 9. rujna na Udbini a na kojoj se očekuje preko 5 tisuća vjernika. Vijećnici su u nastavku posjetili gradilište crkve i od mjesnog župnika fra Nediljka Knezovića saznali detalje oko same gradnje.