Udbinjani svečano slavili sv. Nikolu zaštitnika župe

Ponedjeljak, 7. 12. 2015.

Propovjednik vlč. Dino Rupčić predstavio je život Nikole biskupa, sveca iz 4. stoljeća koji nije bio samo dobar biskup već i čovjek, uzor ljubavi i dobrote. Ukazao je na neobičnost njegova izbora za biskupa u sirijskom gradu Miri te povezao njegovo djelovanje s današnjicom punom zla. U njega se ufamo da nas štiti od zla, posebno putnici i pomorci , jer onaj koji ne vidi Boga ne može ljubiti niti druge.
Nakon mise ispred Crkve hrvatskih mučenika održan je prigodni program KUD-a Kraljica Katarina iz Donjeg Lapca kojeg ponajviše sačinjavaju Hrvatsi pridošli kao prognanici iz središnje Bosne i koji su nastavili sjećanje na svoju kraljicu Katarinu Kotromanić Kosaču, blaženicu i članicu franjevačkog svjetovnog reda.