Uzašašće Gospodinovo svečano proslavljeno u Cerovniku

Četvrtak, 14. 5. 2015.

Misi je prethodio svečani ophod sa zastavama župe i DPD-a Uzašašće Isusovo iz Cerovnika od kapelice Srca Marijina. Mons. Čančar vjernicima je pojasnio značenje blagdana koji se slavi 40 dana nakon Uskrsa te ističe da smo na pravom putu ako smo na Kristovu putu. Ovaj nas blagdan upućuje da promislimo živimo li svoje krštenje te jesmo li pripravni slijediti kraljevstvo Božje, kraljevstvo mira, dobrote, ljubavi i milosrđa. Razvijajmo duh zajedništva u svojoj obitelji i gdje god se nađemo, istaknuo je propovjednik te poručio svima da kao i apostoli nakon Uzašašća Isusova nastavimo naviještati i propovijedati riječ Božju.
Na kraju mise članovi DPD-a Uzašašće Gospodinovo uručili su prigodne poklone, ličke kape s logom društva rođenom Cerovničaninu a sada župniku Lipe na Dobri popu Mati Pavliću kao i predvodniku slavlja i nekadašnjem župniku Cerovnika mons. Mili Čančaru.