Zbor u Rakovici

Nedelja, 19. 8. 2007.

, svi župnici Slunjskog dekanata na čelu sa slunjskim dekanom mons. Milom Pecićem, otočki dekan i župnik Brinja Jure Tutek, senjski dekan Mile čančar, župnik Bihaća Ivica Matić, župnik Ličkog Lešća Ante Cvitković te domaći župnik Petar Bogut. Fra Stojan je u svojoj homiliji podsjetio na život velike žene s prijelaza 3. u 4. stoljeće za vrijeme čijeg života je njezin sin, rimski car Konstantin Veliki kršćanstvo učinio slobodnim. To se može zahvaliti ponajviše Jeleni, koja je bila velika majka i koja je vjerovala. Zato nam ona ima puno toga za reći, jer majke su izvori najveće mudrosti na zemlji. Sv. Jelena neka u vama probudi nadu i poslanje za siromašne, prognane u čemu vi imate velika iskustva, poručio je propovjednik. Fra Stojan je rakovičkim vjernicima dijelom približio svoj pastoralni rad u dalekom Kongu pa je dio molitve izmolio na jeziku naroda u svojoj biskupiji. Tijekom mise fra Stojan je blagoslovio novi pokrajnji oltar Gospe Lurdske. Na kraju je svima poželio da preuzmu poruku Jelene Križarice, da ostanu vjerni Bogu.