Biskup Bogović na Stjepanje u Slunju

slunj biskup bogovic i stjepanje 16(Slunj, 26.12.2016.) - Biskup u miru Mile Bogović nastavio je višedesetljetnu tradiciju predvođenja misnog slavlja na blagdan Stjepanja u svom rodnom Slunju. U suslavlju župnika i dekana slunjskog mons. Mile Pecića progovorio je o božjem licu koje se posebno prepoznalo kod Stjepana prvomučenika.

Dva dana za redom slavimo blagdane dvaju mučenika kod kojih je vidljivo božje lice i neizdavanje svoje vjere. Stjepan prvomučenik ni u kojim okolnostima nije htio izdati Isusa. Iako nemamo fotografije iz tih vremena po njihovu licu prepunom čovjekoljublja i milosrđa uvađamo kakav je i Bog prema nama. Zato smo i u našoj biskupiji odlukom biskupa Križića odlučili posvetiti otajstvu ljudske patnje. Najveća je životna škola upoznati ljudsku patnju, koje je upoznao sv. Stjepan na vrhuncu svoje patnje čime mu se otvorilo nebo i lice spasitelja, zaključio je biskup Bogović.
Nakon mise je tradicionalno zaigrao narodno kolo Janje moje s vjernicima ispred crkve.

slunj biskup bogovic i stjepanje

Tags: Slunj, sv. Stjepan