Proslava Svetkovine Rođenja BDM u Buniću

Objavljeno: 01. 09. 2023
Proslava Svetkovine Rođenja BDM u Buniću

Svetkovina Rođenja Blažene Djevice Marije, 8. rujna, proslavit će se u Buniću svetom misom u 17 sati, koju će predslavit vlč. Josip Tomljanović, župnik župe Marija Majka Crkve na Plitvicama.

Crkva slavi blagdan Rođenja Blažene Djevice Marije, Malu Gospu, koju je Bog odabrao od svih ljudi na zemlji i povjerio joj čast i zadaću rođenja samoga Boga. Začeta bez istočnoga grijeha, Marija je u potpunoj poniznosti vršila Božju volju, svjesna veličine dara kojim je obdarena, kao i odgovornosti koja joj je povjerena. Marijino rođenje okuplja Crkvu koja ga i liturgijski slavi, jer njeno rođenje najavljuje nešto još znatno veće – Isusovo rođenje na Božić.  Blagdan Rođenja BDM, uvodi u Rim papa Sergije I ( 687-701), a odatle je proširen među kršćane zapada. Zanimanju prvih kršćana za obitelj u kojoj je rođena i odgojena Isusova majka, dugujemo ovaj blagdan „vjerničke radosti povodom rođenja one iz koje se rodilo“ Sunce Pravde, Krist Bog naš.

Najave - Sve