SENJ: Biskup predvodio procesiju i misu na Cvjetnicu

(28. 3. 2010. - Z. R.) Gospićko-senjski biskup Mile Bogović na Cvjetnicu je predslavio misno slavlje u Senju. Brojni vjernici okupili su se na početku na blagoslovu maslinovih grančica kod ruševina crkve Sv. Franje, nakon čega se u procesiji središtem Senja došlo do senjske katedrale Uznesenja BDM. Misu je biskup Bogović predslavio u suslavlju župnika i dekana senjskog Mile Čančara i župnog vikara Marija Vazgeča. Muku je na tradicionalnom senjskom napjevu pjevao katedralni zbor uz orguljsku pratnju Milana Dučića i pod ravnanjem Ivana Prpića.

"Mogli ste slušajući pjevanu Muku doživjeti svu dramatičnost čovjekova života u svijetu: koje sile u svijetu djeluju, koju se sudovi nameću i kakvim sudbinama je čovjek sve podložan. Nastupile su razne uloge i razni glasovi. Dramatičnost, možda bolje: tragičnost, očituje se u tome što se činjenično pokazuje kako se pravednika u svijetu može osuditi kao da je zločinac. Pri tome je svaki tražio nešto za sebe: sa sačuva svoju stolicu (Pilat), svoju plaću (Juda), svoj ugled (farizeji), potrebu za igrom i zabavom (masa), a neki i svoj život (Petar). Jedini glas koji nije bio ni na jednoj od tih linija bio je Isusov. On je radije sve to žrtvovao da bi druge spasio. Prihvatio je križ. Ta njegova odluka je spasonosna i za njega i za svakoga koji ga slijedi", poručio je biskup Bogović u propovijedi, podsjećajući da se pravda može postići samo predanjem u Božje ruke.

Pretraživanje stranice