Tradicionalni božićna akademija u senjskoj konkatedrali

senj koncert u katedrali(Senj, 26.12.2017.) - Na blagdan sv. Stjepana prvomučenika u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije u Senju održala se Božićna akademija brojnih glazbenih snaga u gradu podno Nehaja. U organizaciji župe i Pučkog otvorenog učilišta Milutin Cihlar Nehajev pred prepunom katedralom nastupio je katedralni zbor Svete Cecilije pod ravnanjem Ivana Prpića Špike i uz orguljsku pratnju Milana Dučića. Zatim je nastupila Gradska glazba Senj pod ravnanjem Ivana Prpića Špike te nastup ženske klape Senjkinje kao i maestra profesorice Ivone Šojat na glasoviru. Senjskoj publici predstavio se i mladi Matej Prpić i konačno VIS Bonaca.

Program je vodio Ivan Prpić Špika a župnik Senja dr. Richard Pavlić na koncu je zahvalio svih sudionicima ovog tradicionalnog božićnog glazbenog događaja na njihovom umjetničkom doprinosu koji je pokazao da je senjska katedrala odličan koncertni prostor.

Tags: Senj, Božić, koncert

Pretraživanje stranice