Božićni broj Svjetionika – 15 godina izlaženja

Petak, 20. 1. 2017.

Svjetionik donosi božićnu poruku gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića, riječ urednice Franciske Tomljanović i župnika dr. Richarda Pavlića, tekst o novom gospićko-senjskom biskupu iz pera Ivana Prpića Špike, kao i božićnu čestitku novog šibenskog biskupa, inače Senjanina mons. Tomislava Rogića. Svjetionik zatim iz pera Ivana Prpića donosi curriculum vitae novom šibenskog biskupa kao i sam događaj njegova ređenja u Šibeniku na blagdan sv. Jakova. Župni vikar vlč. Nikola Prša piše o „Vjeri“ . Više suradnika Svjetionika razmišlja o otajstvu Božića dok Danijela Češarek bilježi kako se Božić slavi na drugim kontinentima a piše i o „Otajstvu ljudske patnje“. Branka Šolić donosi pregled župnih zbivanja, dok biskup u miru Mile Bogović donosi izvješće župnika Starigrada iz 1850. godine čime predočava vjerski život tom doba.
Blaženika Ljubović bilježi predstavljanje knjige „Crkva hrvatskih mučenika-od ideje do realizacije, dok Davor Prpić piše o posjeti bazilici Srca Isusova i crkvi sv. Franje na Kaptolu. Blaženka Ljubović bilježi proslavu Gospe Snježne u Krivom Putu i prezentira arheološka istraživanja na trgu Cimiter u Senju. Obitelj Prpić (Davor, Đurđica, Ivan i Karmela) izvještava o hodočašću u Poljskoj, dok don Anđelko Kaćunko iscrpno izvještava o župnim aktivnostima u župi Vratnik. Vlč. Nikola Prša daje praktične liturgijske savjete a na kraju Svjetionik donosi župne statistike Senja, Krivog Puta i Senjske Drage kao i rasporedom liturgijskih slavlja u božićno vrijeme te raspored blagoslova obitelji.