U molitvenoj osmini za jedinstvo kršćana

Nedelja, 22. 1. 2017.

Biskup Bogović u svojoj homiliji kazao je kako je Isus imao velike zadatke s apostolima za odraditi. Isus je odabrao 12 apostola koji će ući u specijalnu školu. Danas je uzeo Petra, Andriju, Ivana i Jakova oni su krenuli za njim. To su ljudi na koje se Isus uvijek moga osloniti, i poslije će Isus dopuniti sa 12 , neće iskakati s 15, pa 30, pa 50, pa 100 . Isus je s tom 12-toricom apostola bio dan i noć, oni su se međusobno upoznavali tko ima kakvu sklonost, tko ima kakve osobine, sve su oni to međusobno jedni za druge znali. To je ta grupa s kojim je zagarantiran uspjeh, nitko nije uspio ako nije išao na ovaj način oko sebe stvoriti grupu ljudi koja međusobno sebe poznaje i za sebe će sve učiniti. Ta apostolska škola trajala je 3 godine i tako je nastala jedna jezgra koja će biti nosilac svake akcije unutar crkve, i možemo reći da nema uspjeha u nijednoj vjeri tako je i danas mi u crkvi imamo pastoralno vijeće. Narod je kao vjetar - ako nema stabilnosti treba uvijek iz ove jezgre dolaziti to vodstvo i ta prisutnost, ali trebalo je i narod upoznati sa novom naukom koju je Isus donio, i On je to učinio i tek tada kada je imao formiranu jednu jezgru da je i narod bio upućen onda može se reći da je Isus ispunio svoj osobni zadatak i onda predao se u ruke onih koji će ga ubiti - naglasio je biskup.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.