Đakonsko ređenje Pere Jurčevića

Subota, 3. 12. 2016.

Uvodeći Peru Jurčevića u službu đakona zareditelj biskup Križić mu je čestitao na iskoraku prema službi navjestitelja evanđelja te u propovijedi istaknuo veliki značaj službe đakona kao onoga koji briga o najugroženijima ali i onoga koji je nepokolebljivi navjestitelj evanđelja. „Još od vremena Prve Crkve đakoni su bili posebni služitelji ljudima, bili su osobe koje drže otajstvo vjere i uz karitativnu narav oni su vodili brigu o siromašnima. Drugi vatikanski koncil je njihov status službeno definirao kao osobe koje su pozvane biti navjestitelji evanđelja a da su milosrdnog srca prema ljudima koji pate. Đakoni trebaju biti marljivi i zauzeti u radu s ljudima, nikada ih doživljavati kao smetnju, te hodati po istini Gospodinovoj. Đakoni trebaju biti ponizne sluge svih a ujedno i poučljivi od Boga,“ zaključio je biskup Križić te poručio đakonskom ređeniku Jurčeviću da sačuva o sebi pozitivne informacije koje je čuo od njegovih dosadašnjih odgajatelja jer će neminovno naići na kušnje.
Župnik Božić poručio je na koncu mise đakonu Peri da bude istinski poslužitelj vjerničkom narodu, dok je sam đakon na kraju zahvalio dvama majkama u njegovu životu, biološkoj majci kao i Majci Božjoj. Nakon mise ispred crkve održano je druženje vjerničkog puka, svećenika a zaplesalo se i kolo u narodnim nošnjama čime je puk iskazao zadovoljstvo dobivanjem novog služitelja Božjeg iz njihova kraja.

jurcevic redenje2