Donji Lapac: Blagoslov kipa Male Gospe

Utorak, 13. 8. 2019.

Donji Lapac: Blagoslov kipa Male Gospe

Župa Boričevac u Udbinskom dekanatu poznata je po svojoj burnoj povijersti tijekom 2. Svjetskog rata kada je stanovništvo bilo kompletno ili pobijeno ili protjerano a ime Boričevac se nije smjelo rabiti. Nakon Domovinskog rata obnovljena je župna crkva Rođenja BDM gdje se svake godine održava velika proslava na dan župnog patrona. Ove godine taj će dan biti u znaku prijenosa mise preko Hrvatske radio i televizije u nedjelju 8. rujna u 10 sati.

Za tu priliku župnik Boričevca i Donjeg Lapca vlč. Dino Rupčić je u nedjelju 11. Kolovoza na nedjeljnoj misi u župnoj crkviu  sv. Ivana Pavla II. u Donjem Lapcu blagoslovio   kip Male Gospe. Kip je izradio akademski kipar Mate Vlaho. A izgradnju je sponzorirala gđa. Jasna Hrkač. Župnik je naime poželio da crkva u Boričevcu konačno dobije kip svoje zaštitnice, što će se konačno realizirati početkom rujna.

Zvonko Ranogajec