GOSPIĆ: Upaljena prva adventska svijeća

Subota, 28. 11. 2009.

, koja je nekoliko trenutaka prije toga u katedrali sklopila sakrament svete ženidbe sa svojim zaručnikom Željkom Županom. Tome svečanom činu pridružili su se i svatovi. Nakon što je sve kratko pozdravio gospićki župni vikar don Anđelko Kaćunko, molitveni dio obreda predvodio je bivši gospićki župnik vlč. Stipe Zeba, danas na službi u Korenici. On je u kraćem nagovoru istaknuo simboliku adventskog vijenca i znakovitost paljenja svijeća, idući ususret Božiću - dolasku spasonosnog Svjetla za cijeli svijet i svakog čovjeka. Povezujući Božić također kao blagdan rođenja Života i vjenčanje kao sakrament rađanja potomstva Crkvi i narodu, vlč. Zeba je čestitao mladencima i zaželio im blagoslovljenu budućnost. Nakon što je adventska svijeća zasjala, mladim supružnicima je svoju čestitku uputio i gradonačelnik Kolić, zaželjevši im mnogo ljubavi u zajedničkom životu i što više djece. Veliki broj nazočnih zadržao se potom u idiličnom atmosferi gradskog središta, uživajući u također u adventskoj iluminaciji kojom je upravo te večeri prije spomenute svečanosti ukrašen grad.