Ilinje u Sincu

Srijeda, 27. 7. 2005.

ProslavaIlinjauSincu2005.U svojoj prigodnoj homiliji vlč. Miškulić se osvrnuo na život proroka Ilije koji se čitav život borio za svjedočenje vjere u jedinog i pravog Boga, te se u tom kontekstu zapitao koliko smo mi Hrvati katolici kakvima nas se izražava osamdeset posto dosljedni u prakticiranju vjere i kršćanskog nauka. Koliko nas posjećuje Crkvu izuzev blagdana BDM, Uskrsa, Božića i patrona župe. Kako ćemo znati koji je pravi izvor vode i gdje se trebamo napiti ako ne slušamo riječ Božju. Na kraju se propovjednik osvrnuo na serijske napade na Crkvu preko slučaja Brezovica te se zapitao koliko smo digli svoj glas da bi istina izašla na vidjelo. Caritas koji je mnogima pomagao tijekom Domovinskog rata stavlja se zadnjih dana na stup srama, a na nama svima je da dignemo svoj glas protiv nepravdi koje se šire putem medija, poručio je na kraju vlč. Miškulin.

Tekst i snimka (detalj s misnog slavlja u Sincu) Zvonko Ranogajec