Srijeda, 24. 7. 2019.

Ljetni susret bogoslova i sjemeništaraca Gospićko-senjske biskupije

Od 22. do 25. srpnja 6 bogoslova i 1 sjemeništarac pod vodstvom generalnog vikara Gospićko-senjske biskupije mons. Marinka Miličevića borave na ljetovanju u Ogulinu., gdje  uz zajedničko druženje upoznaju župe ogulinskog dekanata, župnike, vjernike kako bi dobili neophodno iskustvo u svom sazrijevanju za buduće Božje pastire.

Od bogoslova su prisutni student 1. godine Kristijan Pajdaković iz Otočca, 2. godine Karlo Špoljarić iz Perušića  i Krunoslav Brajdić iz Ogulina, te troje bogoslova sa šeste godine Igor Lulić iz Zagreba, Domagoj Tujmer iz Zagreba i Bruno Lovaković iz Đakova. Od sjemeništaraca prisutan  je Marko Butković iz Gospića u 3. razredu.  Nedostaju bogoslovi Franjo Marić (V. godina) iz Gračaca i Mihael Tomić (I. godina) iz Gračaca.

U utorak 23. srpnja nazočili su na večernjoj misi u župnoj crkvi sv. Križa koja je služena za duhovna zvanja. Predslavio ju je generalni vikar biskupije u suslavlju župnika Ogulina vlč. Josipa Štefančića i župnog vikara Josipa Tomljanovića. Župnik Štefančić je na početku zaželio dobrodošlicu bogoslovima i sjemeništarcima. Nakon mise održano je euharistijsko klanjanje pred Presvetim za duhovna zvanja , za ovogodišnjeg mladomisnika Josipa Tomljanovića kao i za buduća duhovna zvanja . Živimo u vremenu kada je sve teže regrutirati vojnike za duhovnu vojsku. Otac naime traži vojnike s  duhovnom snagom, zaključio je mons. Miličević te poručio da je obitelj prvo sjemenište za duhovne kandidate, a susret je završen molitvom desetice krunice.

Zvonko Ranogajec