Mala polnoćka

Utorak, 27. 12. 2005.

«Iako se danas svi radujemo događaju kada se rodio spasitelj, slika tada nije bila nimalo idilična, čak tamna. Ipak Isus, Josip i Marija nisu bili tada sami, posjetili si ih pastiri koji su novorođencu donijeli darove kao i kasnije kraljevi. čim je čovjek sebe počeo kvariti, Bog mu je došao ususret te mu poslao sina svoga. On nije došao s četama anđela već uz pjesmu. Isus nas je došao učiti kao ljubiti a jaslice su postale udžbenik iz kojeg će se svi učiti u Isusovoj školi ljubavi,» poručio je između ostalog dekan Rogić pred više stotina mladih sa svojim roditeljima.

Sličnu propovijed imao je dekan Rogić i na središnjoj misi polnoćki koju je suslavio sa župnim vikarom Petrom Šporčićem a uz glavi župni zbor kojim je ravnala s. Ljubomira. Polnoćki je nazočilo više stotina vjernika a protekla je u miru i dostojanstvo kao rijetko kada prijašnjih godina.

Tekst i snimka (detalj s male polnoćke) Zvonko Ranogajec