Na drevnom biskupijskom središtu Modrušu proslavljeno Presveto Trojstvo

Nedelja, 22. 5. 2016.

Propovjednik fra Ante Kukavica je progovorio o značaju Dana Gospodnjeg. Kod prvih kršćana nije bilo izostajanja svetog sastanka s Bogom, jer se nedjeljna misa ne može s ničim zamijeniti. Nedjeljni susret s Bogom iskaz je prave vjere i vrhunac sjedinjenja s Isusom Kristom po čemu se i identificiraju vjernici i sama Crkva. Čovjek stalno raste u moralnoj snazi do punine, istaknuo je fra Ante te ukazao da je Bog svestvoritelj i svedržitelj a sama misa sveti i otajstveni odnos.
Župnik dr. Željko Blagus na kraju je zahvalio načelniku općine Josipdol Zlatku Mihaljeviću na materijalnoj obnovi župe kod obnove fasade župne crkve od strane općine. Svima je preporučio novi broj godišnjaka mjesta i župe Modruš a nakon mise vjernički puk se zadržao u druženju podno drevno Tržan grada.