Nakon izbora Pape

Nedelja, 10. 4. 2005.

Kad upravitelji župnih zajednica doznaju da je izabran novi papa, neka dadu svečano zvoniti u znak zahvale Bogu i pozdrava novome poglavaru katoličke Crkve. Svi svećenici, nakon što saznaju ime novoga pape, neka u euharistijskoj molitvi mole za papu našega... (izgovorit će ime koje će izabrati novi papa).

U nedjelju poslije izbora novog pape neka se u svim crkvama i kapelama na području biskupije pozovu vjernici na svečanu zahvalu Bogu za novoga papu, a na kraju službe Božje neka se svečano otpjeva «Tebe Boga hvalimo», s odgovarajućom molitvom za novoga papu, a na dan ustoličenja neka se u svim crkvama svečano zvoni.

Budimo uvjereni da će i nasljednik pape Ivana Pavla II. uz pomoć Božju nastaviti djelo svoga velikog prethodnika. Gospodin sačuvao i poživio novog papu, u svetoj ga vjeri uzdržao da prednjači onima koje predvodi.