Novčana pomoć za deset obitelji na nedjelju Caritasa u gospićkoj katedrali

Nedelja, 11. 12. 2011.

Govoreći o razlikama između Ivana Krstitelja i Isusa istaknuo je da se Isus nije povukao u pustinju kao Ivan već je ostao na mjestima gdje se može imati komoditet. No on je i u tim okolnostima imao snage da ga ne zarazi pošast vlasti, imanja. On je svim svojim bićem pripadao drugima i htio je ostati ovisan o drugome te se nije borio za materijalnu sigurnost. Nije računao na veze ni s Pilatom, ni s Herodom. Valja znati da zemaljska dobra pripadaju onima koji su ih potrebni. To znači da ono što nam nije potrebno nije naše. Ono pripada potrebnijemu. Tako i mi u Biskupiji i svakoj župi imamo to oko koje gleda gdje su potrebni. To činimo preko župnog i biskupijskog karitasa, a postoji i Hrvatski karitas. I danas je prst našeg Caritasa bio uperen prema potrebnima, prema deset obitelji naše Biskupije, istaknuo je biskup Bogović.

Upravo te obitelji darovali su preko predstavnika Caritasa na koncu mise s 2500 kuna svakoj. Po tisuću kuna od Hrvatske katoličke misije Frauenfeld u Švicarskoj fra Branka Radoša a sa 1500 kuna od strane gospićko-senjske biskupije. Nakon uručivanja čekova, biskup Bogović se zadržao u razgovoru s obiteljima Vučetić iz Ogulina, Babić, Krešić i Dragun iz Gračaca, Vučenović i Troha iz Gospića, Ćaćić iz Donjeg Pazarišta, Hodak s Plitvičkih jezera te Katalinić i Krmpotić iz Senja.