Nuncij D’Errico pohodio Crkvu hrvatskih mučenika na Udbini

Petak, 18. 7. 2014.

U društvu prvog savjetnika nuncijature u Zagrebu mons. Jeana Francoisa Lantheaumea visoke goste dočekao je domaćin, upravitelj svetišta i župnik i dekan udbinski mons. Mr. Tomilsav Rogić.
Biskup Bogović nuncija je proveo kompleksom svetišta te mu pojasnio tijek nastanka ideje motivirane porukom pape Ivana Pavla II. na prijelazu u 3. tisućljeće da svi narodi popišu svoje mučenike kroz povijest koji su dali svoje živote za suvremenike čime bi im se dao pijetet ali i ideja vodilja za nove generacije. Biskup Bogović tu je ideju oživotvorio na Udbini, u što se nuncij D Errico osobno uvjerio obišavši crkvu, kriptu, muzej i memorijalni park. Sa zadovoljstvom se uvjerio da je ovo svetište u novije vrijeme postala prava meka za hodočasnike koji su prepoznali značaj i snagu koja Udbina daje Crkvi u Hrvata.