Odbor za Udbinu analizirao proslavu posvete Crkve hrvatskih mučenika

Četvrtak, 13. 10. 2011.

Detaljni osvrt na proslavu posvete Crkve podnio je ekonom biskupije i predsjednik tehničkog odbora vlč. Nikola Turkalj. Iako su građevinski radovi do zadnjeg dana ometali pripreme za posvetu, svi poslovi obavljeni su na vrijeme, kao i sam tijek proslave. Bilo je manjih tehničkim problema glede razglasa i led ekrana za projekciju mise za hodočasnike izvan crkve, koje je omelo i jako sunce pa su se povukli u susjedni park. Zvonko Ranogajec ispred odbora za medije je istaknuo dobru medijsku promidžbu uoči proslave vezano za plakate i liturgijski vodič, dok je Ivan Prpić vezano za nastup združenog zbora istaknuo odličan položaj kora u crkvi, koji zahtjeva samo manje izmjene za još veću funkcionalnost. Predsjednik odbora mons. mr. Tomislav Šporčić je izrazio mišljenje o impresivnosti i mističnosti obreda posvete crkve, dok je biskup na kraju zaključio da treba stvoriti standarde pripreme za naredne godine i biti spremni cijele godine prihvaćati hodočasnike. Svim članovima odbora, kao i pjevačima, biskup je odlučio odati priznanje na jako dobro obavljenom poslu.

U odboru su još kancelar vlč. Marinko Miličević, župnik Udbine fra Nediljko Knezović i župnik i dekan gospićki mons. Mile Čančar.