Održana godišnja svećenička skupština

Utorak, 11. 10. 2011.

Nakon pauze slijedila je kratka rasprava. Zatim je biskup dao izvješća o radu biskupijskih ustanova i ureda: financije, biskupijskih ureda i ustanova. Radi se o finacijama i katehetskom uredu. Mons. Tomislav Rogić, predsjednik Poslovnog odbora Prezbiterskog vijeća, dao je izvješća i obavijesti o radu biskupijskih povjerenstava. Takvij je povjerenstva devet: za pastoral mladeži, za duhovna zvanja, za ministrante, za susrete pjevačkih zborova, za župska pastoralna vijeća, za misije, za medije, za pastoral Roma. Dokinuto je povjerenstvo za prognanike i izbjeglice jer je u međuvremenu ova populacija dobila status naseljenika u Hrvatskoj. Slijedila je rasprava. Na prvu nedjelju Došašća u svim župama biskupije bit će organizirani izbori novog saziva župskih župskih pastoralnih vijeća. To je zanimalo svećenike kao i niz drugih problema s kojima se susreću u vođenju svojih zajednica. U 14 sati sjednica je završila bratskim blagovanjem.