Otočac - Tečaj o braku pohađa 21 zaručnički par

Utorak, 4. 3. 2014.

ot-tecajDana, 28. veljače ( petak ) nastavljeno je s održavanjem Tečaja o braku za 21 zaručnički par s područja župa Otočkog dekanata. Dva sata predavanja održala je liječnica iz Zagreba dr. Zrinka Rusan. Govorila je o planiranju obitelji i odgovornosti roditeljstva. U subotu navečer predavanje je imao vlč. dr. Richard Pavlić, profesor teologije u Rijeci i župnik u Senju. Govorit je o dogmatskom vidu sakramenta ženidbe.

Zaručnici na kraju Tečaja marljivo su odgovarali na pitanja i to na pismeni način. To je predavačima i organizatoru Tečaju važno da se vidi kako su se stvari shvatile o čemu se kroz prijašnjih pet večeri govorilo. Zaručnici su odgovarali u parovima – saki par ima pravo zajednički odgovarati na pitanja. Zanimljivo kako se to s velikim zanimanjem odgovara. I dobro je da se vidi što je to jasno, a o čemu bi trebalo još više govoriti.