Patron župe Stepinčevo proslavljen u Ogulinu

Ponedjeljak, 11. 2. 2008.

Misno slavlje u privremenom liturgijskom prostoru Društvenog doma u Sabljak Selu dok se ne završi nova crkva i pastoralni centar predslavio je župnik i gvardijan samostana franjevaca trećoredaca na Pehlinu u Rijeci fra Milan šokčević u koncelebraciji 12 svećenika Ogulinskog dekanata na čelu sa župnikom i dekanom ogulinskim mr. Tomislavom Rogićem i mjesnim župnikom fra Marijanom Jelušićem. Ako se ne umre, nema novog života, smisao je vazmenog otajstva. Nijedan uzor kreposti nije daleko od križa, poručuje nam Krist. To je bila i tajna blaženog Alojzija Stepinca, poručio je propovjednik fra Milan šokčević kako zrno pada u hrvatsku zemlju i nasljeđuje putokaz Kristov. To nas uči protiv sebedarja, ogovaranja, psovki i zanemarivanja obitelji, poručio je propovjednik. Blaženik Alojzije izdao je putokaz Hrvatima u vjeri u Boga i jedinstvu s Petrovom crkvom, a nastupajuća korizma najbolje je vrijeme za stvaranje zajedništva s majkom Božjom i Isusom, zaključio je fra Milan šokčević.

Nakon mise održan je tradicionalni agape župljana i svećenika uz domaće proizvode koje su pripremile župljanke.