Utorak, 14. 12. 2021.

Perušićki župnik čestitao 100. rođendan Stjepanu Ugarkoviću

tjepana Ugarkovića zvanog Barabica iz Perušića, koji ovaj tjedan slavi 100. rođendan, posjetio je u utorak 14. prosinca perušićki župnik Mile Šajfar i čestitao mu stogodišnjicu života.

Stjepan Ugarković u četvrtak 16. prosinca navršava 100 godina života. Stjepan je sin Petra Hećimović i majke Matije Ugarković iz Malog Polja 46. Kako roditelji nisu vjenčani kada je Stjepan kršten zadržao je prezime majke. Roditelji Petar Hećimović iz Prvan Sela 50 i majka Matija Ugarković iz Malog Polja 46 vjenčani su 12. prosinca 1927. godine kao 71 par te godine vjenčanih u župi Perušić. Stjepan Ugarković vjenčan je s Matijom Pocrnić iz Bukovca 50 dana 20. veljače 1949. godine. Supruga Matija rođena 8. listopada 1927. i sada živi sa Stjepanom u Bukovcu 60 A. Imaju dvije kćeri Mariju koja je u Gospiću i Ivanku u Zagrebu. Stjepan je bio zemljoradnik i 25 godina radio je kao čuvar u DIP-u. Stjepan je imao relativno miran život. Danas ništa ne čuje i jako slabo vidi, on i supruga su pokretni i sada im pomažu njihove dvije kćerke.

IKA