Podlapača - slavlje blagdana sv. Luke

Nedelja, 22. 10. 2017.

Vrlo su srdačni i gostoljubivi tako da smo jučer jedva pobjegli na Udbinu gdje nas je već čekalo 5 autobusa hodočasnika. Prilika je ovo u kojoj se ova velika crkva jednom godišnje popuni ljudima. Poslije mise druženje uz kotlić koji je pripremila LU Gradina, a piće i ostalo darovala Općina. Vrlo vrijedno djelo svojoj rodnoj župi poklonio je gospodin Đuro Mesić u liku knjige „Rodoslovlja obitelji Podlapca/ Podlapače“. Vlč. Jure na poseban način brine o ovoj crkvi i vjernicima tako da su vjernici na njegov poziv par dana ranije uredili okoliš i svečano okitili crkvu.
Najavili smo elektrifikaciju zvona i postavljanje 3 nova prozora na pročelju crkve. Uplatnice dobročiniteljima šaljemo na adrese.

podlapaca 2 podlapaca 3 podlapaca 4